Coming Soon

Nasreddin Hoca 2: Dinozorlar Çağı

 

Nasreddin Hoca, kendine has espri anlayışı ve bilgelikle ünlüdür. Bu kez bir zaman makinesiyle dinozorlar çağına gitmeye karar verir. Ancak beklediği gibi bir macera yaşamaz. Dinozorlarla dostluk kurar, komik ve eğlenceli anlar yaşar. Aynı zamanda, dinozorlarla insanların nasıl uyum içinde yaşayabileceğini keşfeder. Hikaye, eğlence dolu anlarla, dostluk ve uyumun önemini vurguluyor. Nasreddin Hoca'nın espri anlayışı ve maceraları, izleyicilere hem güldürecek hem de düşündürecek. Bu eğlenceli animasyon filmi, izleyicileri tarih öncesi döneme götürerek hem eğlendirecek hem de öğretecek.

Genre
Animasyon
Director
Naser Maratibavil
Duration
76 min
Vision
12/1/2023

Laf aramızda Engürü Kahve

Laf aramızda Engürü Kahve

1985-2007 yılları arasında Ankara'nın en merkezi yerlerinden biri olan Konur Sokak'ta yer alan Engürü kahvesi, o dönem Ankara'da yaşayan ve düşünsel, yazınsal, sanatsal üretim yapanların iletişim ve buluşma mekanı haline gelmiştir. Belgesel, bu kahve çevresindeki tanışıklıkların, rastlaşmaların, kesişmelerin yol açtığı üretimler üzerinden 1990’lar Ankara’sının politik, toplumsal, kültürel iklimine bir bakıştır. Belgeselin ilk gösterimleri 34. Ankara Film Festivali Ankara Filmleri Seçkisi kapsamında 6 Kasım 2023’te gerçekleşmiştir.

 

Proje Ekibi: Ayşe Gültekingil, Can Mengilibörü, Özlem Mengilibörü, Tanju Gündüzalp

Yapım: Can Mengilibörü

Yönetmen: Özlem&Can Mengilibörü

Senaryo: Özlem Mengilibörü

Yapım Tarihi: 2023"

Genre
Belgesel
Duration
112 min
Vision
12/1/2023

Hayat

Genç bir kadın olan Hicran, babasının zoruyla nişanlanmak zorunda kalınca çareyi kaçmakta bulunur. Hicran'ın zaten onunla evlenmeyi istemediğini düşünen Rıza, başlarda bu durumu önemsemez. Ancak zaman geçtikçe Hicran tarafından istenmemek zoruna gitmeye başlar ve onunla yüzleşmeye karar verir. Rıza, sadece bir kere gördüğü nişanlısını bulmak için İstanbul'a gider.

Genre
Dram
Director
Zeki Demirkubuz
Starring
Miray Daner, Doğu Demirkol, Burak Dakak
Duration
0 min
Vision
12/6/2023

Zeki Demirkubuz Gecesi, Masumiyet + Kader + Hayat

Zeki Demirkubuz Gecesi

Sırasıyla; Masumiyet, Kader ve beklenen son film Hayat gösterilecektir.

Genre
Dram
Director
Zeki Demirkubuz
Duration
0 min
Vision
12/9/2023

Oldboy

Oldboy, yıllarca hapis tutulan bir adamın serbest bırakılmasının ardından intikam arayışını konu ediyor. Dae-su Oh adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Dae-su Oh aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir. Oldboy 2004 Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapmıştır.

Genre
Dram, Gizem
Director
Park Chan Wook
Starring
Choi Min-sik, Yoo Ji-taeKang, Hye- jeong
Duration
120 min
Vision
12/20/2023

Kötülük Diye Bir Şey Yok

2022’de Drive My Car ile En İyi Uluslararası Film dalında Oscar kazanan Ryûsuke Hamaguchi’nin bu yeni filmi, eylülde büyük jüri ödülünü kazandığı Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı. Ekolojik yıkımı merkezine alan bu politik gerilim, Tokyo’ya yakın bir dağ kasabasında yaşayan Takumi ile kızını izliyor. Ataları kuşaklar boyu doğanın düzeni ve döngüleriyle uyum ve sükûnet içinde yaşamlarını sürdüren Takumi, evlerine yakın bir arazide bir “glamping” tesisinin kurulacağını öğrenir. Yakındaki kentten bunalanların kaçacakları bir yer olarak sunulsa da bu mekânın hem kasabanın su kaynaklarını etkileyeceği hem de bölgenin ekolojik dengesini bozacağı ortaya çıkar. Kötülük Diye Bir Şey Yok, yönetmen Ryûsuke Hamaguchi ile filmin müziklerini de besteleyen müzisyen Eiko Ishibashi’nin iki ayaklı ortak projesinin bir parçasını oluşturuyor.

Genre
Dram, Müzik
Director
Ryûsuke Hamaguchi
Starring
Hitoshi Omika, Ryô Nishikawa
Duration
106 min
Vision
12/1/2023

Aşk Filmi

Yaz, topmodellik yapan, çevresinde popüler, gece hayatı ve eğlenceye düşkün bir kadındır. Tesadüf eseri bir aşk filmi görüşmesine gider ve deneme çekimi sırasında filmin yönetmeni Uzay ile tatlı bir inatlaşmaya girer. Fakat bu inatlaşma ona hayatı boyunca unutamayacağı bir aşk acısı yaşatacaktır. 

Genre
Dram, Romantik
Director
Deniz Denizciler
Starring
Erkan Petekkaya, Hande Katipoğlu, Cemre Baysel, İlhan Şen, Onur Büyüktopçu
Duration
125 min
Vision
12/1/2023

Kara Cuma

Film, Kara Cuma isyanının trajediyle sonuçlanmasının ardından, Şükran Günü'nden ilham alan gizemli bir katilin kötü şöhretli bu özel günün ortaya çıktığı yer olan Plymouth, Massachusetts'te terör estirmesini konu alıyor.

Genre
Gerilim, Korku, Gizem
Director
Eli Raphael Roth
Starring
Patrick Galen Dempsey, Gina Gershon, Milo Manheim
Duration
106 min
Vision
12/1/2023

Ölümlü Dünya 2

2017 yapımı komedi türünde Ölümlü Dünya filminin devamı niteliğinde olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Ali Atay oturuyordu. Senaryosunu Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi'nin birlikte kaleme aldığı Ölümlü Dünya 2'nin oyuncu kadrosunda Feyyaz Yiğit, Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak, Alper Kul, Mehmet Özgür, Giray Altınok, Sarp Apak, Özgür Emre Yıldırım, Doğu Demirkol , Reha Özcan gibi isimlerle yer alıyor. Ölümlü Dünya filmi, nesilden nesile kiralık katillik yapan Mermer ailesinin kimlikleri açığa çıkıyor ve ortaya çıktıktan sonra gelen türlü olaylar konu ediliyor.

Genre
Komedi
Director
Ali Atay
Starring
Alper Kul, İrem Sak, Mehmet Özgür, Ahmet Mümtaz Taylan, Sarp Apak, Feyyaz Yiğit, Doğu Demirkol
Duration
117 min
Vision
12/1/2023

Sessiz Gece

Aksiyon sinemasının efsanevi yönetmeni John WOO ve JOHN WICK serisinin yapımcısından büyük ses getirecek bir intikam hikâyesi geliyor. Az diyaloglu ve bol aksiyonlu sahnelerin ustalıklı kamera kullanımları ile hız kesmeden ilerleyen bu görsel aksiyon şöleni Dünya sinemaları ile ülkemizde de aynı anda Özen Film’den 1 Aralık’ta izleyiciyle buluşuyor.

Genre
Aksiyon
Duration
104 min
Vision
12/1/2023

Becky'nin Gazabı

Becky, yaşadığı travmatik olaylardan iki yıl sonra, organize bir saldırının arifesinde, bir neo-Nazi örgütünün lideri olan Darryl ile karşı karşıya gelir.

Genre
Aksiyon, Gerilim, Korku
Director
Matt Angel, Suzanne Coote
Starring
Lulu Wilson, Seann William Scott, Courtney Gains
Duration
83 min
Vision
12/8/2023

Aquaman ve Kayıp Krallık

Aquaman'i ilk seferinde yenmeyi başaramayan Black Manta, babasının intikamını alma arzusuyla Aquaman'i sonsuza dek alt etme konusunda engel tanımayacaktır. Black Manta bu kez her zamankinden daha dişli bir düşmandır; elinde ise kadim ve kötücül bir gücü açığa çıkaran efsanevi Black Trident vardır. Aquaman bu güçlü düşmanı yenmek için, Atlantis'in eski Kralı olan hapisteki kardeşi Orm ile beklenmedik bir ittifak kurmayı seçer. Krallıklarını korumak ve Aquaman'in ailesini ve dünyayı geri dönüşü olmayan bir yıkımdan kurtarmak için iki üvey kardeşin anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmaları gerekecektir.

Genre
Aksiyon, Macera, Fantastik
Director
James Wan
Starring
Jason Momoa, Patrick Wilson, Yahya Abdul-Mateen II
Duration
115 min
Vision
12/22/2023

Kediler Müzede

Hikâyemiz Vincent adlı uysal bir kedinin yaşadığı adadaki şatoyu sel basmasıyla başlar. Şatoyu sel basınca Vincent adada yaşayan küçük bir kemirgen olan akıllı fare Maurice tarafından kurtarılır. Fare Maurice ve kedi Vincent antik ve eski bir piyano içine saklanır, piyano selin etkisiyle denize açılmıştır. Denizde akıntıyla ilerleyen antika piyano bir grup denizci tarafından bulunarak müzeye teslim edilir. Piyano içine saklanmış olan Vincent ve Maurice kendilerini dünyanın en ünlü yapıtların ve tabloların bulunduğu kocaman bir müzede bulurlar. Vincent burada kendilerine müzenin koruyucuları diyen bir grup kediyle karşılaşır. Bu kediler müzedeki tabloların ve eserlerin kemirgenler tarafından yenmesini engellemeye çalışıp korumaktadırlar. İşin kötü yanı fare Maurice eski tabloları kemirmeye bayılmaktadır. Vincent müzenin koruyucu kedilerinin dostluğunu ve güvenini kazanıp arkadaşlık kurabilmeyi düşlerken diğer taraftan da hayatını kurtaran fare Maurice’i de kedi grubundan gizlemeye çalışmalıdır. Her şey Dünya’nın en önemli başyapıtlarından biri olan Mona Lisa tablosunun müzeye getirilmesiyle karmakarışık bir hal alır. Böyle bir sanat eserini çiğneyip, kemirmek müzede yaşayan tüm fare ve kemirgenlerin en büyük hayalidir. Ama asıl tehlike Mona Lisa’yı çalmak için gelen hırsızlardır. Vincent cesaretini toplayıp Leonardo Da Vinci’nin şaheseri olan Mona Lisa tablosunun çalınmasını engellemeli ve müzenin namını koruyabilmelidir. 

Genre
Animasyon
Director
Vasiliy Rovenskiy
Duration
83 min
Vision
12/15/2023

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı

Yönetmen koltuğunda Ali Akyıldız'ın oturduğu Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı filmi, 2014 yılında vefat eden sanatçı Murat Göğebakan'ın hayat hikayesini konu ediyor.

1968 yılında Adana'da doğan Murat Göğebakan'ın yaşamını konu alan "Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı" filmi, sanatçının hayatına doğum anıyla başlıyor. Murat Göğebakan'ın hayatı, annesinin hamilelik sırasında geçirdiği bir operasyon sonucu sağ bacağında kalıcı bir sakatlıkla doğmasıyla başlar. Bu fiziksel zorluk, onun müziğe ve kendine uzaklaşmasına neden olurken, müziğe olan tutkusu derslerini aksatmasına sebep olur. Bir gün müzik dükkanında çalışırken 7 yaşındaki kardeşi kaza sonucu ölür, bu trajik olay ailesi tarafından Murat'ın sorumluluğuna yüklenir ve Murat bu vicdan azabıyla müziğe küser. Kuzeni Senem, onu bu dönemde teşvik eder, ilişkileri romantik bir boyuta evrilir ve evlenirler.
 

Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra Murat, barlarda şarkı söyleyerek ve öğretmenlik yaparak hayatını kazanmaya başlar. Bir kaset teklifi üzerine İstanbul'a gider, ancak kaset satışlarından beklediği başarıyı elde edemez. Bu süreçte ikinci eşi olacak Selma ile tanışır ve ilk eşinden ayrılır. Müzik kariyeri boyunca ödüller kazanır, konserler verir ve çok satan albümler yapar, ancak ekonomik zorluklarla mücadele etmek zorunda kalır. 40 yaşında lösemi teşhisi konur, ancak tedavi sonucunda kanseri yener.

 

"Kanseri yendim, ihaneti yenemedim!" diyen sanatçı, tedavi sürecinde eşi Selma'nın kendisini aldattığını öğrenir ve bu ağır hayat koşullarıyla birlikte ikinci kez kansere yakalanır ve 45 yaşında yaşamını yitirir. Ardında birçok albüm, yüzlerce beste ve milyonlarca hayran bırakır. Göğebakan'ın sevenleri ona "Sevgi Adamı" lakabını takarlar.

Genre
Biyografi
Duration
0 min
Vision
12/8/2023

Kadın Dedi Ki

Genre
Dram
Director
Maria Schrader
Starring
Carey Mulligan, Samantha Isler, Patricia Clarkson
Duration
0 min
Vision
12/1/2023

Güneşi Beklerken Simitçi

Yönetmen koltuğunda Serkan Özarslan'ın oturduğu dram türündeki "Güneşi Beklerken Simitçi" filminin oyuncu kadrosunda Gürbey İleri, Tolga Güleç, Bülent Alkış, Ece Gökçen, İlke Al, Emine Umar gibi isimler yer alıyor.

Genre
Dram
Director
Serkan Özarslan
Duration
0 min
Vision
12/15/2023

Reyhan

Kocası cinayetle suçlanan Reyhan, kurbanın ailesini tatmin etmeye çalışır ancak bir zamanlar Reyhan'ı seven kayınbiraderi, Reyhan'ı yakalayabilmek için Reyhan'ın kocasının idam edilmesini ister. Kayınbiraderinin Reyhan'la flört etmek için evine gittiği gece Reyhan'ın eli kana bulanırken, Reyhan'ın kocasından kaçan kız kardeşi de maktulün ailesini memnun etmek için yardımına koşar.

Genre
Dram
Director
Abbas Rafei
Duration
105 min
Vision
12/1/2023

Ferrari

Film, ünlü spor araba markasının ve onun kurucusu Enzo Ferrari'nin hikâyesini, 1957 yazında İtalya'da düzenlenen ve bir felaketle sonuçlanan Mille Miglia yarışı üzerinden anlatıyor.

Yarış günleri geride kalan Enzo Ferrari’nin, eşi Laura’yla birlikte 10 yıl önce sıfırdan inşa ettiği şirket iflasla burun burunadır. Kaybettikleri oğlunun yasıyla sarsılan fırtınalı evliliğinin yanı sıra yasak ilişkisinden doğan oğluna da soyadını verebilmek için mücadele eder. Hem iş hem aile hayatı çalkantılarla dolu olan Ferrari, tüm umutlarını İtalya’nın ikonik yarışı Mille Miglia’ya bağlar.

Genre
Dram, Biyografi, Tarihi
Director
Michael Mann
Starring
Shailene Woodley, Penélope Cruz, Adam Driver
Duration
130 min
Vision
12/22/2023

Rüzgara Karşı

Genre
Dram, Komedi
Director
Sadullah Şentürk
Duration
0 min
Vision
12/1/2023

Kadınlara Mahsus

Film, hayatlarında yeni bir sayfa açmak için "Kadınlara Mahsus" kampında bir araya gelen sekiz kadının hikâyesini anlatıyor.

Genre
Dram, Romantik
Director
Serdar Akar
Starring
Ceyda Düvenci, Aslı Tandoğan, Melisa Aslı Pamuk
Duration
105 min
Vision
12/22/2023

Başka Bir Hayatta

Film, hayatları farklı yönlere giden iki yakın çocukluk arkadaşı Nora ve Hae Sung'un, yıllar sonra yeniden bir araya gelmelerini konu ediniyor.

Genre
Dram, Romantik
Director
Celine Song
Starring
Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro
Duration
105 min
Vision
12/8/2023

Arap Kadri ve Tarzan

Film, ünlü mizah dergisi Gırgır'ın usta karikatüristlerinden Tekin Aral'ın yarattığı Arap Kadri ve Tarzan karakterlerinin hikâyesini anlatıyor.

Usta karikatürist Tekin Aral’ın Üsküdarlı Arap Yaşar’dan esinlendiği Arap Kadri’nin en önemli özelliği özgürlüğüne son derece düşkün olmasıdır. Ormanda yaşar, pek kural tanımaz. Ormanda ise, Tarzan’ın kurduğu bir düzen vardır. Aslında şehir hayatına uyum sağlayamayan Arap Kadri, ormana gelince de düzenli yaşamaya çalışan canlıları görünce, bu düzene çomak sokar. Tarzan ile aralarındaki çatışmanın en temel sebebi de buradan kaynaklanır.

Genre
Komedi
Director
Emre Kavuk
Starring
Necip Memili, Ahmet Mümtaz Taylan, Zeynep Çamcı
Duration
105 min
Vision
12/15/2023

Zelez

Korku türündeki "Zelez" filminin yönetmen ve senaristliğini Onur Aldoğan üstleniyor.

Genre
Korku
Director
Onur Aldoğan
Duration
0 min
Vision
12/1/2023

The Offering

Genre
Korku
Director
Oliver Park
Duration
93 min
Vision
12/1/2023

Haile 2: Var mı, Yok mu?!

Bu evin içindeki her çatlaktan yatırın laneti fısıldıyor, onun soğuk nefesi ziyaretçileri sonsuz bir kabusa hapsediyor.

Günahların ağırlığı altında ezilen ruhları yavaş yavaş parçalıyor. Her oda geçmişteki hataların yankılandığı kirli bir ayna.

Burada zaman karanlığın duvarları arasında esir olmuş, kabus asla bitmiyor. Burası ziyaretçilerin günahlarıyla dolu bir cehennem, hiçbir çıkış yok.

Genre
Korku
Director
Alper Mestçi
Duration
0 min
Vision
12/8/2023

Dejar: Cin Vahşeti

Dejar 15 yaşında iken annesinin yaptığı büyüler ve kötü ruhların lanetinden ölür. Geride ablası Şilan, ve babası Zaferi azap dolu hayatta, laneti ile birlikte yapayalnız bırakmıştır. Yan komşuları olan Emel’ in hayatlarında hep varoluşunun büyük sırrını öğrendiğinde psikolojisi bozulan Şilan,gözünü karartıp, annesinin yıllar boyunca girilmeyen, cinlerin musallat olduğu yasaklı odasına girer ! Yasaklı odada annesinin ruhu ile yüz yüze gelen Şilan, ölmüş annesinin bedenine bürünür. Şilan canlılara musallat olabilen, kötü bir Cin’e dönüşür.

Genre
Korku
Director
Raziye Sultan
Starring
Emel Yetenek, Abdulkadir Biçer, Bengüsu Özkarcı
Duration
85 min
Vision
12/1/2023

Wonka

Wonka filminin konusu: Film, dünyaca ünlü bir çikolata fabrikasının sahibi olan Willy Wonka’nın gençlik yıllarına, ilk maceralarına ve fabrikada çalışan Umpa Lumpalarla nasıl tanıştığına odaklanıyor. Filmin yönetmenliğini Paul King üstlendi, senaryosunu ise Simon Farnaby kaleme aldı. 2023 yapımı bu Amerikan fantastik komedi filmi, Roald Dahl'ın 1964 tarihli aynı adlı romanına dayanmaktadır.

Wonka filminin fragmanını izleyin ve hemen sinema biletinizi alın.

 

Genre
Macera, Aile, Komedi
Director
Paul King
Starring
Rowan Atkinson, Timothée Hal Chalamet, Olivia Cooke
Duration
113 min
Vision
12/15/2023

Orman Çetesi: Dünya Turu

Orman büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Orman, gizemli bir düşman tarafından suyla temas ettiğinde patlayan, pembe bir madde ile kaplanmıştır. Bu duruma bir çözüm bulunabilmesi için Orman Çetesi'nden yardım talep edilir. Yağmurların gelmesine bir aydan az zaman kala zamana karşı tehlikeli bir yarış başlar. Ormanlarını bu büyük tehlikeden kurtarmak için harekete geçen kahramanlar, Kuzey Kutbu’ndan Uzak Doğu’ya doğru macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Genre
Macera, Animasyon, Aile, Komedi
Director
Laurent Bru, Yannick Moulin, Benoît Somville
Duration
89 min
Vision
12/22/2023