Coming Soon

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

Dune Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune 2 filminde, Paul Atreides (Timothée Chalamet) Arrakis gezegeni için mücadeleye devam ediyor ve Fremen halkının liderliğini üstleniyor. Paul, Harkonnen ailesinin saldırısından kurtulduktan sonra, Fremenlerle birlikte yaşamaya başlar. Fremenlerin yardımıyla, Arrakis'in kontrolüne yeniden sahip olmak ve evrenin kaderini değiştirmek için mücadele eder. Paul, Arrakis gezegeninin Fremen halkı tarafından Mesih olarak kabul edilir. Fremen'ler, Paul'ün liderliğinde Arrakis gezegenini özgürleştireceklerine ve galakside eşitlik ve adaleti sağlayacaklarına inanırlar. 2021 yapımı Dune Çöl Gezegeni filminin doğrudan devamı niteliğinde olan Dune Çöl Gezegeni Bölüm İki, Frank Herbert'in 1965 yılında yazdığı aynı adlı romanın iki bölümlük uyarlamasının ikincisidir ve kabaca kitabın ikinci yarısını kapsamaktadır. Bu, Villeneuve tarafından yönetilen, senaryosunu Villeneuve, Jon Spaihts ve Eric Roth'un yazdığı, bir Amerikan epik bilim kurgu filmi.  

Oyuncular

Filmin oyuncu kadrosunda: Timothée Chalamet - Paul Atreides, Zendaya Coleman - Chani, Rebecca Ferguson - Leydi Jessica Atreides, Javier Bardem - Stilgar, Stellan Skarsgård - Baron Vladimir Harkonnen, Jason Momoa - Duncan Idaho, Florence Pugh - Prenses Irulan Corrino, Austin Butler - Feyd-Rautha Harkonnen, Josh Brolin ise Gurney Halleck rolünde bulunuyor.

Genre
Aksiyon, Dram, Macera, Bilim Kurgu
Director
Denis Villeneuve
Starring
Jason Momoa, Stellan John Skarsgård, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Timothée Hal Chalamet
Duration
166 min
Vision
3/1/2024

Altın Gaga ve Macera Çetesi

Altın Gaga ve Macera Çetesi, macera, dostluk ve umut dolu bir hikaye.Tavuklar arasında büyüyen küçük sevimli kartal Altıngaga, artık birdaha uçamayacağını düşünüyor ya da en azından ona böyle söylenmiş. Tanınmak için istekli olan Altıngaga, uçmayı öğrenir ve kız kardeşiyle birlikte bazı sırları çözmek için Kuşlar Şehri'ne gitmeye karar verirler . Altın Gaga ve Macera Çetesi, Kuşlar Şehri’ne geldiklerinde karşılarında yardıma ihtiyacı olan bir şehir bulurlar. Artık bu şehri kurtarmak Altıngaga ve arkadaşlarının görevi olur.

Genre
Animasyon
Director
Dong Long, Nigel W. Tierney
Duration
94 min
Vision
3/1/2024

Kemal Akçay İle "Bir Film Nasıl Okunur?" Atölyesi

Kemal Akçay İle ''Bir Film Nasıl Okunur?''

Filmin Anatomisi - Kemal Akçay ile “Bir Film Nasıl Okunur” atölyesi Kült Kavaklıdere Ankara’da!!!

Filmlerde ekranda gördüklerinizi daha iyi anlamak ve filmleri izlerken farklı bir bakış açısı kazanmak ister misiniz? 

“Bir Film Nasıl Okunur” atölyesinde sinema dilinin unsurlarını sinema tarihinin önemli filmlerinden örnekler yardımıyla öğrenmeye çalışacağız. Sınırlı kontenjana sahip bu atölyemizi kaçırmamak adına şimdiden yerinizi ayırabilirsiniz.

Genre
Atölye
Duration
0 min
Vision
3/30/2024

Son Şarkı - Ahmet'in Türküsü

Müzik dünyasının efsanevi ismi Ahmet Kaya’nın vatana dönüş hikayesini beyaz perde izleyicisiyle buluşturacak olan Ahmet’in Türküsü filminin vizyon tarihi belli oldu. 1 Mart’ta seyirci ile  buluşacak olan filmde Ahmet Kaya’yı usta isim Celil Nalçakan canlandıracak. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturacak olan filmde, 'Kimler Ahmet Kaya'yı hedef aldı?', 'Neden Ahmet Kaya?', 'Ahmet Kaya Paris'te neler yaşadı?', 'Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?' gibi pek çok sorunun cevabı yer alacak.
Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler’in başrollerini paylaştığı film, Ahmet Kaya'nın sanatıyla nasıl insanları etkilediğini ve toplumsal duyarlılığı nasıl şekillendirdiğini gözler önüne serecek. Usta yönetmen Kudret Sabancı'nın yönetmenliğiyle beyaz perdeye yansıyan Ahmet’in Türküsü’nün yapımını Erbay Medya üstelenirken, film  Ahmet Kaya'nın sadece müzik kariyerini değil, aynı zamanda toplum üzerindeki derin etkisini ve ses getiren eserlerini de mercek altına alarak beyaz perde izleyicisiyle buluşturacak.

Genre
Dram
Director
Kudret Sabancı
Starring
Celil Nalçakan, Ezgi Şenler
Duration
104 min
Vision
3/1/2024

Pîrebok - Özel Gösterim

Pîrebok - Özel Gösterim

"Adem yoksul, çirkin ve kambur bir adamdır. Adem aile kurmak ister. Ama hiç kimse onunla aile kurmak istemediği için kendisine küçükken anlatılan Pîrebok'un peşine düşer. Efsaneye göre kim Pîrebok’u yakalayıp göğsüne iğne batırırsa, Pîrebok o kişinin kölesi olur. Adem de Pîrebok’u yakalayıp kendine eş yapmak ister, ancak kızıyla birlikte sağ kalmayı başaran ve savaştan kaçarak komşu ülkeye sığınan bir kadın ile yolları kesişir ve Adem’in hayatı değişmeye başlar."

60 dakikalık film gösteriminin ardından yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşi gerçekleştirilecektir.

Genre
Dram
Duration
60 min
Vision
3/9/2024

Özel Gösterim - "Suna"

Özel Gösterim - "Suna" 

Suna hayatını temizlikçilikle kazanan elli yaşlarında yalnız ve yoksul bir kadındır. Evini uzun zaman önce kapatmıştır. Akraba arkadaş yanında kalmaktadır. Eski bir aile dostunun oğlu Erol, dul kayınpederi Veysel ile Suna’nın evlenmelerine vesile olur. Suna, İstanbul’u terk edip imam nikahıyla evlendirildiği Veysel’le ıssız bir köyde eski bir evde yaşamaya başlar. Kocasının her hizmetini görmeye razı olan Suna, onunla aynı yatağa girmeye tahammül edemez. Aralarında sıkı bir yatak odası sorunu başlar. Psikolojisi bozulan Suna, Veysel’den gizli içki içmeye başlar. " 

29.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde İzleyici Ödülü alan Türkiye, İspanya ve Bulgarsitan ortak yapımı Suna'nın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenen Çiğdem Sezgin, 20 Mart Çarşamba günü Kült Kavaklıdere'de gerçekleşecek 105 dakikalık özel gösterimin ardından söyleşi için siz değerli sinemaseverlerle buluşacaktır.

Genre
Dram
Duration
0 min
Vision
3/20/2024

Köylüler

Köylüler, bir köylü kızı olan Jagna’nın oğlu Antek’e olan sevgisine rağmen kendisinden çok daha yaşlı ve varlıklı bir çiftçi olan Maciej ile evlenmeye zorlanmasının trajik hikayesidir. Zamanla Jagna, köylülerin kıskançlık ve nefret nesnesi haline gelir ve bağımsızlığını korumak için savaşmak zorunda kalır. 19. ve 20.  Yüzyıl Polonya kırsalında geçen hikayenin dramatik kırılmaları, değişen mevsimlere, tarlalardaki ağır işlere ve geleneksel bayramlara bağlanıyor.

Genre
Dram, Animasyon, Tarihi
Director
Hugh Welchman, DK Welchman
Starring
Kamila Urzedowska, Robert Gulaczyk
Duration
114 min
Vision
3/22/2024

İki Nehir Arasında

İki Nehir Arasında, I. Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin hikâyesini konu ediniyor.

I. Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin bugüne kadar hiç anlatılmamış olan anılarını konu alan belgesel filmde, Kut Savaşında esir düşmüş İngilizler ile Basra’da esir düşmüş Türklerin yaşadığı ve bugüne kadar hiçbir şekilde konuşulmamış olan hikayelerini ortak acı perspektifinden mercek altına alıyor. Türk ve İngiliz askerlerinin torunları, dedelerinin bilinmeyen hikâyelerini ve hayatlarını nasıl etkilediğini düşünüyorlar. Tarihsel çerçevenin dışında kalan iki farklı ulusun, savaş esirlerinin tanıklıklarıyla ilerleyen film, Kut Zaferini merkezine alırken, savaşın zulmünün bireyler üzerindeki ortak acısını, tarihin gerçekliğini, mübadeleyle kaderlerinin nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor.

Genre
Dram, Belgesel, Tarihi
Director
Berfi Dicle Öğüt
Duration
80 min
Vision
3/1/2024

Geride Kalanlar

5 dalda Oscar adayı olan The Holdovers, ABD'nin prestijli yatılı liselerinden birinde 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilini okulda birlikte geçirmek zorunda kalmak huysuz öğretmen Paul, yas sürecindeki aşçı Mary ve ailevi problemlerini nasıl çözeceğini bilemeyen uçarı öğrenci Angus'ın hikâyesini anlatıyor.

Geride Kalanlar, Amerika’nın prestijli yatılı okullarından birinde tarih öğretmeni olan Paul Hunham'ı ne çalışma arkadaşları de öğrencileri sever. Bu nedenle 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilinde, okulda nöbetçi öğretmen olarak kalacak kişi seçildiğinde buna kimse şaşırmaz. Paul görevi gereği okulda kalan öğrencilere nezaret etmesi gerekir, ama öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca zeki ama disiplinden uzak öğrencisi Paul’le baş başa kalırlar. Onlara baş aşçı Mary de eşlik eder. Sinir bozucu bir öğretmen, yas tutan bir aşçı ve ailevi problemleri olan bir öğrenci 2 haftalık tatili birlikte geçirmek zorundadırlar.

Genre
Dram, Komedi
Director
Alexander Payne
Starring
Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da'Vine Joy Randolph
Duration
133 min
Vision
3/8/2024

Mehmet Sindel ile Eyes Wide Shut Film Okuması

"Eyes Wide Shut" filminin okumasını, sinema dilinin unsurlarıyla kurulan anlamlarını deşifre ederek yapacağız.

Mehmet Sindel’den Eyes Wide Shut Film Okuması, 24 Mart Pazar günü 14.00’da Kadıköy Sineması’nda!

Genre
Film Analizi
Duration
0 min
Vision
3/24/2024

Derin Tehlike

Derin Tehlike, genç bir kadın, ailesiyle birlikte tekneyle tatile çıktığı sırada büyük bir beyaz köpekbalığı saldırısından kurtulur, ancak çok geçmeden kabusunun henüz bitmediğini fark eder. Genç kadın, çevresindekileri güvenilmez bulur ve yeniden suya adım atabilmek için kendi iblisleriyle yüzleşmek zorundadır.

Genre
Gerilim, Korku, Gizem
Director
Scott Chambers, Becca Hirani
Starring
Georgie Banks, Stephanie Lodge, Matthew Marcelis
Duration
93 min
Vision
3/1/2024

Şaşkın Damat

Şaşkın Damat, düğün gününde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan damadın hikayesini konu ediyor. İlginç bir kişiliğe sahip çocuk doktoru Ali, güzel nişanlısı Dalia ile evlenmek üzeredir. Düğün günü eski bir dolandırıcı olan gelinin babası Daoud'un hapisten çıkmasıyla beklenmedik olaylar yaşanır. Ali kendisini bir anda bir çetenin intikam savaşının ortasında bulur; bu durum, düğün gününü ve heyecanla beklediği balayını mahveder.

Genre
Komedi
Director
Rami Imam
Duration
110 min
Vision
3/1/2024

Mehmet Ali Çatal İle Sinema Buluşmaları

Mehmet Ali Çatal İle Sinema Buluşmaları

20:00 Buluşma ve Söyleşi
20.30 Film Gösterimi (Man-Up)

Instagram fenomeni Mehmet Ali Çatal, sinemaseverlerle ilk kez "Man Up" filminde buluşuyor. Hem eğlenceli bir film izlemek hem de Mehmet Ali Çatal'la bir araya gelmek için bu özel gösterimi kaçırmayın.

Genre
Komedi
Duration
0 min
Vision
3/14/2024

Ayı Teddy'nin Maceraları

Teddy's Christmas, 8 yaşındaki Mariann, Norveç'teki kasabasında bir Noel pazarını ziyaret ederken aniden inanılmaz bir manzarayla karşılaşır. O, bir karnaval oyun standının en üst rafında bulunan sevimli bir peluş oyuncak ayının hareket ettiğini görmüştür. Canlı peluş hayvanla anında bir bağ hisseden Mariann, onu ödül olarak kazanmaktan daha iyi bir Noel dileği düşünemez. Ancak başka biri onu kazandığında, yeniden bağlantı kurmak ve aile ile arkadaşlığın gerçek önemini keşfetmek Teddy ve yeni kirpi arkadaşı Bolla'ya kalır.

Genre
Macera, Aile
Director
Andrea Eckerbom
Duration
80 min
Vision
3/1/2024

7 Melek

7 Melek, 15 Temmuz gecesinde mücadele eden 7 kadın özel hareket polisinin hikayesini konu ediyor. Murat Onbul'un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Burcu Kıratlı, Öznur Serçeler, Pelin Uluksar, Tuğba Melis Türk, Elif Buse Doğan, Yasemin Öztürk, Ferda Işıl gibi isimler yer alıyor.

Genre
Aksiyon, Dram
Director
Murat Onbul
Starring
Öznur Serçeler
Duration
0 min
Vision
3/1/2024

Emanet

Emanet, geçmişi sırlarla dolu oto tamircisi Orhan Usta’nın ve dağılmak üzere olan ailesinin, kendilerine ait olmayan bir “emaneti” korumak pahasına, her şeylerini kaybettikleri ama birbirlerini yeniden buldukları yirmi dört saatlik süreci anlatıyor.

Genre
Aksiyon, Dram
Director
Ali İlhan
Starring
Tuvana Türkay, Mustafa Üstündağ, Turgay Tanülkü
Duration
97 min
Vision
3/8/2024

Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı

Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı, dünyanın dört bir yanından mühendisler, Pasifik Şamandırasının küresel operasyonu için Hachijo-jima adası yakınlarında bir araya gelir. Bu sırada Junior Dedektifler ile adayı ziyaret eden Conan, Almanya'daki Siyah Giyen Adamlar Örgütü'nde bir Europol çalışanının öldürüldüğünü öğrenir. Endişelenen Conan, Pasifik şamandırasına gizlice girer ve bir kadın mühendisin örgüt tarafından kaçırıldığını keşfeder. Ai Haibara'nın üzerinde kara bir gölge asılı kalırken, deniz dibinde kederli bir gıcırtı yankılanır.

Genre
Animasyon
Director
Yuzuru Tachikawa
Duration
109 min
Vision
3/8/2024

BTOB TIME: Be Together the Movie

BTOB'un 10 yılına geri dönüp bakan, yeni bir gelecek vaat eden ve 10 yıldır BTOB ile birlikte olan KSPO Dome'u hayranlarını bir duygu dalgasıyla dolduruyor. 

Genre
Belgesel, Müzik
Director
Kim Jin-Chul
Starring
Seo Eun-kwang, Lee Min-hyuk
Duration
101 min
Vision
3/22/2024

Neandria

Sinemamızın auteurlerinden Reha Erdem’in yazıp yönettiği “Neandria”, geçmişin izleri hayli silinmiş antik bir şehrin yıkıntılarının hemen altında, yoksul bir Ege köyünde geçiyor. Köyde hayat, dünyanın gerisinde yaşanandan hiç de farklı değil: Kıskançlık, hırs ve korku, burada da ele geçirmiş insanları. Yarışma, avlanma ve kazanma hırsının hasta ettiği bu insanların arasında bir tek, 18 yaşındaki Suna, yaşamaya dair can alıcı soruları sormaya cesaret edecektir. İyi ya da kötü olanı kim bilebilir ki? Ve, yolun nasıl yürüneceğini kim bize söyleyebilir?

Suna rolünde, ilk sinema deneyimiyle Deniz İlhan’ı izleyeceğimiz filmde, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Izzy, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora oynuyor. Yardımcı yönetmenliğini Deniz Tortum’un yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini de, “Kaç Para Kaç”, “Korkuyorum Anne”, “Kosmos” gibi birçok Reha Erdem filminde de çalışan Florent Herry üstlendi.

Neandria filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Genre
Dram
Director
Reha Erdem
Starring
Bülent Emin Yarar, Serkan Keskin, İncinur Daşdemir, Ahmet Rıfat Şungar, Nihal Yalçın, Deniz İlhan
Duration
90 min
Vision
3/15/2024

Hatır

Hatır, sosyal hizmet uzmanı Sylvia kızı, işi ve alkol bağımlılığı için gittiği toplantılar arasında geçen tekdüze bir hayat yaşar. Lise mezunlar gününün ardından Saul onu evine kadar takip edince her şey değişir. Bu beklenmedik karşılaşma ikisini de derinden etkiler ve geçmişin kapısını aralar.

Genre
Dram
Director
Michel Franco
Starring
Peter Sarsgaard, Jessica Chastain
Duration
99 min
Vision
3/8/2024

Demir Pençe

Film, Amerikan güreşinde bir döneme damga vuran Von Erich ailesinin zaferler ve trajediler içeren hikâyesini konu ediniyor.

Kendisi çok başarılı bir güreşçi olan baba Fritz Von Erich, oğullarını da 1 numaraya taşımak için despot bir biçimde, zalimce yöntemler uygulamaktadır. Şampiyon kardeşler sporda zirveye doğru tırmanırken, tüm aile çalkantılı olaylara, büyük güçlüklere göğüs germek zorunda kalır.

Demir Pençe filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Genre
Dram, Biyografi, Spor
Director
Sean Durkin
Starring
Zac Efron, Harris Dickinson
Duration
130 min
Vision
3/1/2024

Hayatımız Roman

Aslı ve Öykü polisten kaçarken bir tesadüf sonucu yolları Roman mahallesine düşer. Belli bir süre burada barınmak zorunda kalırlar. Suçsuz olduklarını ispatlamaları gerek ama bunu ancak mahallenin önde gelen abisi Veli onlara yardım eder ve suçsuz olduklarını ispatlar. Daha sonra Öykü ve Nihat arasında aşk çoktan başlamıştır.

Genre
Dram, Komedi
Starring
Anıl Altan, Aslı Bekiroğlu, Cem Belevi
Duration
105 min
Vision
3/8/2024

Katala - Oyun Gecesi

Film, üniversitenin yarışmalara hazırlanan amigo takımının üyesi dört popüler genç kadının, hafta sonunu geçirmek üzere gittikleri göl evinde kendilerine musallat olan bir seri katile karşı verdikleri mücadeleyi konu ediniyor.

Katala - Oyun Gecesi filmi için hemen sinema biletinizi alın!

Genre
Gerilim, Korku
Director
Şiar Zaim
Starring
Serap Çetintürk, Tuğba İldiz
Duration
79 min
Vision
3/1/2024

Öldüm Bittim

Öldüm Bittim, hastalık hastası olan bir adamın hayatına odaklanıyor. Sıradanlık ve özgünlüğü kişiliğinde birleştiren Mehmet, hastalık hastası olan biridir. Onun hayatı, bir köpeği sevmek isterken köpeğin elini ısırmasıyla bambaşka bir hal alır. Kuduz olacağını düşünüp panik atak geçiren Mehmet hastaneye kaldırılır. Vizitedeki doktorların başka bir hastanın öleceği üzerine yaptığı konuşmayı kendi üzerine alan Mahmet, bir haftalık ömrü kaldığını düşünerek, ölüme hazırlık yapmaya başlar.

Genre
Komedi
Director
Ayhan Rüzgar
Starring
Ayhan Taş, Arzu Yanardağ, Burcu Özçelik
Duration
90 min
Vision
3/22/2024

Üç Günlük Dünya

Yönetmen koltuğunda Caner Erzincan'ın oturduğu komedi türündeki "Üç Günlük Dünya" filminin oyuncu kadrosunda Bülent Emrah Parlak, Erkan Petekkaya, Erkan Çelik, Batuhan Sert, Sıla Korkmaz gibi isimler yer alıyor.

Genre
Komedi
Director
Caner Erzincan
Starring
Erkan Petekkaya, Bülent Emrah Parlak
Duration
0 min
Vision
3/1/2024

Rahha

Karısını çok seven bir kral, kendi ölümünden sonra karısının başka bir kral ile birlikte olmasını istememektedir. Bu durumun gerçekleşmesini önlemek için kral, define cinlerinin atası ve en tehlikelisi olan Rahha ‘ya düğününde eşine hediye ettiği bileziği sunarak bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre kral öldüğünde Rahha kraliçeyi öldürecektir ve bilezik Rahha’ya kalacaktır. Ancak gerçekten öldüğünde Rahha, yaptıkları anlaşmaya uymaz ve kraliçeye büyü yaparak onu kalesi Azdavaz’a hapseder.

Genre
Korku
Director
İlker Çavga
Starring
Günce Ateş, İlhan Karamanoğulları, Ulukan Ağdaş
Duration
110 min
Vision
3/8/2024

Hayali

Hayali, doğup, büyüdüğü eve geri dönen ve orada beklenmedik durumlarla karşılaşan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Bir kadın, aradan geçen yılların ardından çocukluğunun geçtiği eve geri döner. Burada çocukluğunda arkasında bıraktığı hayali arkadaşının çok gerçek olduğunu ve gittiğinden beri çok mutsuz olduğunu keşfeder.

Genre
Korku
Duration
0 min
Vision
3/8/2024

Zuhruf Saye

Zuhruf Saye, karanlık sırlarla dolu geçmişi nedeniyle ölümcül bir kaderle yüzleşmek zorunda kalan Ahmet'in hikayesini konu ediyor. İhanet, intikam ve lanetin hüküm sürdüğü filmde Kartal, gerçek gücünü keşfetmek için ölümcül bir mücadeleye girişir. Yönetmen koltuğunda Leo Yılmaz'ın oturduğu korku türündeki "Zuhruf Saye" filminin oyuncu kadrosunda Derya Şen Akbacak, Sedat Atcılar, Yiğit Yengin, Mehmet Atcılar, Aygül Hanalyyeva gibi isimler yer alıyor.

Genre
Korku
Director
Leo Yılmaz
Starring
Derya Şen Akbacak, Yiğit Yengin
Duration
72 min
Vision
3/1/2024

Minik Fare ve Sevimli Ayının Maceraları

Minik Fare ve Sevimli Ayının Maceraları, bir fare ve bir ayının tüm farklılıklarına rağmen keyifli ve macera dolu geçen yolculukları anlatılıyor.

Ernest ve Célestine, kırılan kemanını tamir ettirmek için Ernest'in ülkesine döner. Müziğin ülke çapında yasak olduğunu öğrenirler. Ayı Ernest ülkelerine neşe getirmek için müzikal maceralarıyla keyifli anlar yaşatırlar.

Genre
Macera, Animasyon, Aile
Director
Jean-Christophe Roger
Duration
80 min
Vision
3/8/2024

Meşru Gayrimeşru

Meşru Gayrimeşru, hukuk profesörü olan Erdem Kuş’un, tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırdıktan sonra parasının peşine düşmesiyle gelişen komedi dolu bir macerayı anlatıyor.

Kendini hakim, savcı, emniyet müdürü olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının eline düşen, aynı zamanda baktığı davalar yüzünden baskı gören bir hukuk profesörü Erdem Kuş işini de kaybetmiştir. Kendini dolandıran çetenin peşine düşen ve bir yandan da bildiği doğruları kendi içinde yeniden tartışmaya açan Erdem Hoca, karşılaştığı dolandırıcılık çetesiyle kendisini hiç beklemediği trajikomedi dolu bir maceranın içinde bulur.

Genre
Macera, Komedi
Director
Ömer Kaydı
Starring
Kemal Uçar, Erkan Can
Duration
105 min
Vision
3/1/2024